Postovani doktore, mozete li mi protumaciti sledece: Pregled je načinjen u T1, T2, T2FS i PD sekvenci u aksijalnoj, sagitalnoj i koronarnoj ravni.Koštane strukture su uredne MR morfologije, očuvane konture, uredne debljine kompakte, intaktnog korteksa i homogenog intenziteta signala kostne srži.Zglobne površi i zglobna tela GH articulacije su bez patoloških promena.Glenoidni labrum očuvane morfologije, homogen. Ne vide se tečne kolekcije intra niti periartikularno.Mišićni elementi i tetive su očuvanog kontinuiteta, bez patološke alteracije MR signala.U ovojnici tetive duge glave M, biceps brachii prisutna je značajna količina hroničnog izliva. Tetiva M. supraspinatus-a je očuvanog kontinuiteta . U tetivnomišićmom segmentu je sam mišić je blago edematozan, raslojen.Upadljive degenerativne promene u nivou AC articulacije- zglob je sužen, hrskavica stanjena sa prisutnim edemom subhondralne kosti

    Odgovoreno: 13. 03. 2023.
    • RAdi se o hroničnoj upali teteiva tzv. rotatorne manžetne ramena. Leči se fizikalnim procedurama, davanjem injekcija hijalurona ili plazme u zglob ramena. Ja radim metodu Orthokin.