Poštovani,moje pitanje je vezano za bol u ramenu. Da li postoji način a da nije operacija,kako izlečiti Calcificans,Bursitis su acromialis 1.dex? Bol postaje nepodnošljiv,a pokreti ruke ograničeni. Na više mesta smo savetovani da operacija bude poslednja opcija,ali opet problem postoji I ne nudi nam se drugo rešenje, a od mirovanja se neće samo oporaviti.Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 03. 2023.
    • Treba pogledati rtg snimke. Kalcifikatu u zglobu ramena se uspešno tretiraju tzv. barbotage procedurom. Pod kontrolom ultrazvuka se kalcifikat aspirira injekcionom iglom.