Konstatovan mi je Herpes Zoster, da li je prenosiv, da li mogu da zarazim ukućane, pogotovu majku koja je polu pokretna ?

    Odgovoreno: 05. 07. 2024.
    • Ne. Herpes zoster je reaktivacija varicela-zoster virusa, koji smo (skoro) svi preležali u detinjstvu, u obliku ovčijih boginja, a on doživotno stanuje u našim ganglionima. Ako neko od vaših ukućana nije preležao varičelu, od vas neće dobiti zoster formu bolesti,sli može dobiti varičelu.