Zdravo da li mozete da mi kazete kod kom lekaru treba da se obratim, imam bol u levoj nozi sa unutrasnje strane, i otezano hodam.

    Odgovoreno: 03. 01. 2024.
    • Poštovana

      Potrebno je razjasniti koji dio noge je bolan, da li je u pitanju natkoljenica ili potkoljenica. Da li na koži ima crvenila, da li je koža topla. Da li od ranije imate probleme sa proširenim venama, da li je ranije bilo mravinjanja u nozi? Ukoliko je odgovor na većinu ovih pitanja da, onda vaskularni hirurg.
      Kada je bol nastao, da li je nastao iz čista mira ili pri fizičkoj aktivnosti? Kada se bol intenzivira, u miru ili pri hodanju, stajanju? Ako sumnjate da je bol nastao nakon sportske povrede potrebno je obratiti se fizijatru.

      To je sve što Vam mogu reći bez uzimanja detaljne anamneze i obavljanja pregleda.

      Srdačan pozdrav,
      dr Dakić
      OB New Hospital Novi Sad