Postovani!!! Imam jake glavobolje koje su skoro pa i neizdrzive. Pre 2 godine sam radio magnet glave ( levo frontalno prisutna solitarna ishemijska promena) i kao terapiju su mi dali manitol 20%. U pocetku sam primao manitol na svaka 3,4 meseca 3-5 boca i bilo je znatno bolje. Sada u zadnja 2 meseca primam manitol 3 boce na 10 dana. Zamolio bih Vas za neki savet sta da radim i kome da se obratim. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 05. 2024.
    • Poštovani, trebalo bi ponoviti MR endokranijuma sa MR angiografijom krvnih sudova glave,prošlo je ipak dve godine od snimanja. Manitol ima odredjene indikacije i ne može stalno da se uzima. Savetburadire analize, dođite na pregled, oostoje rešenja za te vrste glavobolje.Terapija ipak ne može da se daje dok se ne pregledate, kao i da, se pregleda prethodna med dokumentacija. Srdačan pozdrav neurolog, dr Vanja Trkulja

Komentari na pitanje: #226841

    • Zahvaljujem se na odgovoru dr Vanja. Pokusacu da uradim MR angiografiju pa ću Vam se javiti i zakazati pregled kod Vas. Srdačan pozdrav i veliko hvala!