Pre par nedelja mi je sa unutrašnje strane donje usne iskočila vena koja se proteže maltene od dna desnih do samog vrha donje usne gde se završava u obliku kuglice.
Pokušao sam da slikam ali se ne slici ne vidi apsolutno ništa.
U glavnom miruje ali se jako nadraži kada jedem nešto ljuto, kiselo i tada počinje da pulsira.
Otišao sam kod maksilofacijalnog hirurga i žena mi je rekla da "nije to ništa" i da se ne brinem, ali nije znala da mi kaže šta je.
Samostalnim istraživanjem na internetu sam pronašao o čemu se radi, ali samo na engleskom jeziku. U pitanju je "caliber persistent artery" (ne znam kako bih to preveo na srpski).
Bio bih neizmerno zahvalan ako bi neko mogao da mi da više informacija ili makar da me uputi kod adekvatnog doktora.
Hvala unapred.
Pitanje broj: #220415
Poštovani,
Pre par nedelja mi je sa unutrašnje strane donje usne iskočila vena koja se proteže maltene od dna desnih do samog vrha donje usne gde se završava u obliku kuglice. Pokušao sam da slikam ali se ne slici ne vidi apsolutno ništa. U glavnom miruje ali se jako nadraži kada jedem nešto ljuto, kiselo i tada počinje da pulsira. Otišao sam kod maksilofacijalnog hirurga i žena mi je rekla da "nije to ništa" i da se ne brinem, ali nije znala da mi kaže šta je.
Samostalnim istraživanjem na internetu sam pronašao o čemu se radi, ali samo na engleskom jeziku. U pitanju je "caliber persistent artery" (ne znam kako bih to preveo na srpski). Bio bih neizmerno zahvalan ako bi neko mogao da mi da više informacija ili makar da me uputi kod adekvatnog doktora. Hvala unapred.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.ako imate tegobe, moze se ukloniti i resiti problem.
Pregledajte odgovore po oblastima