1. Zarastanje rane nakon operacije pilonidalnog sinusa

    Pitanje broj: #154006

    Poštovani,

    Pre tri godine sam prvi put operisao pilonidalni sinus, pod opštom anestezijom, gde je veći deo rane ušiven, a manji deo ostavljen da zarasta prirodnim putem, jer je sinus bio poveći. Međutim, taj manji deo je ostao otvoren i nije zarastao u narednih godinu dana i sinus se vratio i rađena je opet operacija, ali ovog puta pod lokalnom anestezijom. Ovog puta je rana ostavljena da cela zarasta prirodnim putem. Međutim, isti deo kao i prvog puta nije zarastao, i u junu ove godine mi je rađena još jedna operacija od strane plastičnog hirurga, gde je ušivena. Ono što me muči je to da uvek isti deo rane ne zaraste i osećam se kao da idem non-stop u krug, i jednostavno ne znam šta da radim kako bih stavio tačku na slučaj. Ušao sam sa 17 godina u bolnicu, i već tri godine nisam imao zatvorenu ranu. Zakazana mi je revizija za kraj januara, ali skeptičan sam jer se ista stvar uvek ponavlja. Predlagan je rotacioni režanj, ali je lekar na tu ideju zaboravio, a ne znam ni kakve prednosti rotacioni režanj donosi. Da li znate možda šta bi bilo od koristi? Testiranja ili slično, da li postoji neki uzrok u organizmu zbog kojeg rana ne može da zaraste? Bukvalno se ista stvar vrti u krug već tri godine, i osećam se kao da sam na početku non-stop. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 10. 2017.

Komentari na pitanje: #154006

    • Imao sam operaciju u lokalnoj anesteziji pre 21 dan, međutim pre 10 dana rana mi je pukla, tačnije konci su popustili na donjem delu i sada svakog dana krvari. Taj deo uopšte ne zarasta iako pijem lekove i redovno se previjam.