Poštovani, imam problema sa hemoroidima. Ne krvare i ne bole, ali su naduveni oko anusa. Bio sam kod lekara i dao mi je da pijem phlebodia tablete.

    Pijem ih, i koristim staroplaninski melem, kao i hidrociklin. Vodim higijenu redovnu i pijem više od 2 L vide dnevno. Zanima me koliko dugo mogu da očekujem da traju hemoroidi i da li ću ceo život imati problema sa ovim.

    Odgovoreno: 24. 06. 2024.
    • Poštovani,
      Potrebno je odrediti kog stepena/gradusa su hemoroidi. Ovo što vi koristite kao terapiju je konzervativna terapija, i teško da će dati osjetne rezultate kod ozbiljnije hemoroidalne bolesti.

      Uz to treba da higijenu regije obavljate toplom vodom i neutralnim sapunom, i promjenite ishranu, kako bi stolice bile mekše.

      Sve to treba da se primjenjuje duži vremenski period da bi došlo do poboljšanja, i ako neko vrijeme prestanete sa tim mjerama tegobe se vraćaju.

      Ukoliko ste obavili pregled hirurga, primjenite gore navedene metode, ukoliko ste bili kod ljekara opšte prakse, idite na pregled hirurga.

      Srdačno

      dr Dakić

      OB New Hospital Novi Sad