Imala sam flebotrombozu desne ruke kao posledicu dugog rada za kompjuterom.Posle 6 meseci tokom pregleda doplerom receno mi je da je vena fibrirala a neke vene su kompresibilne.Sada uzimam samo aspirin.Recite mi koje su moguce posledice,da li ruka treba da bude povremeno utrnula kao sto se meni ponekad desava,kao i da li postoji mogucnost pojave gangrene ili otvorenih rana kao sto sam cula u jednoj emisiji?Da li smem da uzimam neke lekove za razredjivanje krvi i koje kad osetim bol u ruci i otecenost jer reaguje na veremenske promene?

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Postovana Kristina, Osecaj koji imate u rukama cesto je prisutan nakon flebotromboze. Uzimajte aspirin jos 6 meseci i stedite ruku kad god je to moguce (nadam se da ste bili na antikoagulantnoj terapiji u toku ovih prvih 6 meseci koliko se Sintrom ili Farin uzimaju pri ovoj dijagnozi). Treba obaviti ispitivanja u smislu postojanja vratnog rebra, fibrozne trake i sl koji mogu biti uzrok kompresije vene (tzv thoracic outlet sy). Rane ili gangrena ruke sigurno se nece pojaviti jer se ova stanja javljaju samo na nogama.
      Pozdrav
      ass dr med sc Dragan Milic