03.05.2006.operisala sam fistulu kod samog čmara.Sada imam problema, stalno me boli. Posle obavljene stolice se obavezno operem toplom vodom a to bude oko 6 časova ujutru.Kada odem na posao uvek mi je čmar prljav.Kod lekara u Sremsku mitrovicu mi se ne ide.Šta dalje? Da li je možda oštećeno debelo crevo.Kome se obratiti? Pozdrav. Unapred zahvaljujem. Danice Subašić, Sremska Mitrovica

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Postovana Gosp. Danice,
      Najverovatnije imate analnu fisuru koja se moze jedino uspesno tretirati operativno. Tokom prve operacije najverovatnije nisu uklonjeni svi kanali koji komuniciraju sa cmarom te je doslo do recidiva (ponovnog javljanja bolesti), sto je inace i karakteristika ove bolesti. Neophodna je veca radikalnost u izvodjenju intervencije te Vam savetujem da se javite kolorektalnom hirurgu.
      Srdacan pozdrav