Pre svega da vas pozdravi, a moje pitanje glasi sta je to bruh ili kila i kako se manifestuje? ovo vas pitam zbog toga sto na levom testisu imam manju izbočinu kao da je u pitanju prosirena vena, veoma sam zabrinut jer ne znam sta je u pitanju?!
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.

    • Potrebno je da se javite urologu na pregled. Najverovatnije je u pitanju varikokela koja se javlja kod mladjih osoba i koja predstavlja anomaliju koja se moze uspesno leciti. Sigurno se ne radi o kili jer se one javljaju uglavnom u preponi i manifestuje se izbocinom koja se smanjuje ili nestaje u lezecem polozaju a javlja u stojecem polozaju ili pri naprezanju.