Sta treba raditi u vezi mulja mlecne zlezde?Vezano je za moju majku, koja ima 52 godine i kada se javi bol u predelu dojke, malo otekne limfni cvoric u pazdusnoj jami! Radjen je EHO dojke i receno joj je da ima mulj u mlecnim zlezdama. Posavetujte me sta treba da radi kako nebi preso u neki tumor ili karcinom!Hvala unapred!

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.
    • Postovana gosp. Andjela,
      Verovatno je rec o jednom benignom stanju kod vase mame koje moze biti posledica hormonalnog disbalansa. Najbolje je da vasa mama ima redovne kontrole (ultrazvucne) svaka 3-4 meseca. Svakako bi bilo dobro uraditi i mamografiju kako bi se iskljucila mogucnost postojanja malignoma. U slucaju postojanja sumnje na malignom moze se uraditi i odredjivanje tumor markera. Nauka na ovom nivou znanja ne daje konkretne savete u vezi ponasanja kako bi se smanjila verovatnoca pojave tumora. Voditi racuna oko pojave drugih oboljenja i moguceg hormonalnog poremecaja.
      S postovanjem,
      ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #128

    • Ja imam moze se reci problem sa levom dojkom. Nemam cvorice i nista ne mogu napipati sama. Bila sam kod doktora on me je pregledao i snimao i rekao je da nemea brige da je to sve u najboljem redu i da ce mi se ta bol ponovo pojaviti. Ne boli me jako ali se ipak brinem. Koliko sam ja sama zakljucila tj doktor mi jre rekao da mi je vereme da budem mama. Meni taj odgovor ne znaci jel me je strah. Sta vi mislite sta je to? Dali je to mlecna zlezda?