Posle operacije zucne kese i slezene vec duzi period imam uvecanu vrednost trombocita na 600 i hemoglobina na 500 sta da radim?

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Postovani, Povisene vrednosti trombocita nakon obavljene operacije na slezini su normalna pojava koja vas nipocemu ne ugrozava. Nema nikakve opasnosti po vas zivot ni potrebe za bilo kakvom posebnom terapijom. Sto se tice vrednosti hemoglobina, imam utisak da nesto nije dobro interpretirano ili je rec o zabuni ili ukoliko je rezultat sa automatskog brojaca priprema i citanje uzorka krvi nisu adekvtani iz mnogih razloga ...... , jer ovakve vrednosti hemoglobina ne postoje.
      Puno pozdrava
      Goran