Postovani, Na poslednjoj analizi krvi(kao i na prethodnoj),ustanovljena mi je vrednost hemoglobina od 110.Fe je u refer.vrednostima. Hematokrit je na donjoj granici, a trombokrit na gornjoj.Ostale vrednosti su u granicama normale.Imam 28god.zdravo se hranim,bavim se fiz.aktivnostima,nemam probleme sa tezinom, i u principu sam zdrava.Na sta ukazuju ovi parametri? Unapred zahvalna, ANA

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Postovana gospodjice ANA, Koliko vidim vas nalaz je normalan. Sasvim je svejedno da li su parametri krvne slike na donjoj ili gornjoj granici, oni su u refrentnim vrednostima pa ih i smatramo urednim. Referentne-normalne vrednosti imaju neki svoj raspon koji podrazumeva i pojedine individualne varijacije koje se srecu medju ljudima. Zato se one uvek tako i izrazavaju. Pozdrav
      Goran