Poštovani, poslednju menstruaciju sam imala 28. Jula. Nakon toga sam imala 25. Avgusta blago krvarenje, koje nije ličilo na menstruaciju, te sam uradila test, koji je bio pozitivan, kao što sam i očekivala. Sutradan sam sve to potvrdila vađenjem krvi. 3. Septembra sam otišla na pregled, na šta mi je lekar rekao da imam miom veličine 6cm i da je citiram: nalaz suspektan na missed ab. I da se javim za dve nedelje. Pošto mi moj lekar ništa nije objasnio, sama sam se informisala o tome da se sa miomom rađa i šta je to missed ab. I sada sve razumem. Moje pitanje je: da li se u tako ranoj trudnoći može zaključiti o zaustavljenom razvoju ploda i o očekivanom missed ab? Samo da kažem da mi je ovo prva trudnoća, kojoj se jako radujem a lekar se poneo prema meni kao da sam težak bolesnik, i ni jednu jedinu reč o trudnoći i ponašanju jedne trudnice mi nije rekao. Jako sam razočarana i ne znam kome da se obratim, a da imam poverenja. . . Unapred zahvalna m.

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Naravno da u trenutku pregleda nije bilo moguće tačno reći da li se radi o dobroj ili lošoj trudnoći. Predpostavljam da veličina gestacionog meška nije odgovarala vašem izostanku menstruacije pa je lekar posumnjao da može da se radi o trudnoći koja nije vitalna, ali sve te sumnje se mogu otkolniti na sledećem pregledu. Ukoliko je trudnoća vitalna videće se srčana akcija embrionalnog ehoa i vi možete odahnuti
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38882

    • Veliko hvala doktorici, a i administratoru sajta! Divni ste! Juče sam bila kod lekara i potvrdila ono što ste i vi rekli - srčanu akciju moje bebe :-) hvala još jednom! Sajt je fantastičan!