1. Izolovana fiziološka flora na brisu grla

    Pitanje broj: #24067

    Poštovani,
    Šta znači kada je na rezultatu brisa grla napisano: Izolovana fiziološka flora.
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #24067

    • Iskultivisana je fiziološka mikroflora nosa. Šta to znači? Hvala!

    • Dobar dan, deca uzrasta 12 i 6 godina radili su bris nosa, rezultat je "staphylococcus aureus u velikom broju" da li je tu potrebna neka terapija i koja kako bi se taj broj smanjio?

    • Šta znači: Izolovana je microbiota gornjeg respirativnog trakta? Rađeni su brisevi iz nosa i grla na bakterije.

    • Šta znači na nalazu iz uha IZOLOVANA JE FIZIOLOŠKA MIKROBIOTA, KVADNICE NISU IZOLOVANE?

    • Poštovani, šta znači u rezultatu da je registrovana izolovana mikrobiota ( uzet bris iz nosa i ždrela ) Da li je to dobro ili ne, da li su bakterije prisutne?

    • Šta znači Ureaplasma spp i Mycoplasma gonimo nisu izolovane?

    • Poštovani, šta znači u rezultatu da je registrovana izolovana mikrobiota ( uzet bris iz nosa i ždrela ) Da li je to dobro ili ne, da li su bakterije prisutne?

    • Miljana Vuk 13. 04. 2023.

      Poštovani, Radjen je bris usne duplje zbog crvenila na desnima. Šta znači rezultat; Izolovana je mikrobiota gornjeg respiratornog trakta? Hvala

    • Šta znači kada je u brisu nosa izolovana redukovana fiziološka flora nosa?

    • Mikoloski izolovane gljivice roda candida spp. Molio BiH za značenje

    • STA ZNACI NISU IZOLOVANE PATOGENE BAKTERIJE. IZOLOVANA JE KANDIDA

    • Šta znači nisu izolovane patogene bakterije. Izolovana je Candida?

    • Zdravo! Je l možete da mi kažete sta znači izolovana je fizioloska mikroflora ispod cuklja? Hvala vam!

    • Djuric stojanka 09. 03. 2020.

      Sta znaci kad je izolovana fizioloska mikroflora iz cervikalnog brisa I vaginalnog brisa kulturelno

    • Sta znaci ako na nalazu za bris nosa pise redukovana fizioloska flora nosa? Hvala unapred.

    • Zanima me šta znači kad na rezultatu brisa uha pise izolovana je fiziološka mikro flora.

    • Postovani, interesuje me sta znaci kad na rezultatu brisa grla pise, izolovano je fizioloska mikroflora

    • Sta znaci ako na nalazu za bris grla i nosa pise izolovana je fizioloska aerobna flora? Hvala.

    • Poštovanje! Bris ždrijela: komenzalna flora... Može pojašnjenje?

      Lep pozdrav!