Usled prehlade mi je došlo do začepljenja kanala uho-grlo. Do sada sam za to koristio ortikotren kapi za nos (kombinacija dexamethasona 0.1 i xylomethasolina 0,5) proizvođača pliva ali ga trenutno u Tuzli ne mogu nabaviti. Probao sam olynth pfizer h.C.P. Corporation, New York, USA, koji ima xylomethasolin kao aktivnu tvar ali mi nije pomoglo. Koje kapi bi bile dobre za pročepljenje ovih kanala. Ako bi mogli navesti više vrsta, možda neke pronađem u prodaji.
    Unapred hvala. Fuad

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najbolje rešenje za vaš problem je korišćenje vazokonstriktornih lekova /pseuodoefedrin/ u tabletama. U Srbiji je to rinasek /3 x 1 tbl/ i defrinol /3 x 2 tbl/. Oba leka su kombinacija pseudoefedrina sa antihistaminikom ili ibuprofenom što u vašem slučaju nije pretereno važno jer kod nas ne postoji čist psedoefedrin. Efedrin je u oblikku kapi za nos što je slično onome što ste koristili ali nije dovoljno dobro.