Pozdrav,
    zanima me da li hrkanje može da se ukloni pošto imam strašan problem s tim. Inače živim tu u Engleskoj i pitao sam ovde lekare, ali oni se jednostavno prave grbavi, kažu nema. Čuo sam po nekim pričama da postoji nešto, šta vi kažete na to?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      problem hrkanja može da se reši različitim vrstama operacija ali pre svega potrebno je uraditi dijagnostiku. Prvo polisomnografiju koja će da nam kaže da li postoji ili ne postoji sleep apnea, ako postoji da li je centralna ili obstruktivna, koliki je ahi, ai, hi i rdi /repiratorz disturbance index/. Često bude potrebno i da se uradi sleep endoscopy sa ciljem da utvrdimo mesto na kome se nalazi obstrukcija odnosno na kom nivou treba napraviti operaciju. Važno pitanje je da li imate nepčane krajnike ili ste ih odstranili. U svakom slučaju hrkanje je problem koji traži detaljnu anlizu da bi bio uspešno rešen.