Poštovani!
    Moje pitanje se odnosi, na odstranjivanje krajnika. Čuo sam da postoje 2 načina. U svakom slučaju od malena, pa do sad sad mi je 30 godina, sam više nego često patio zbog krajinka od običnih infekcija pa nadalje. Imao sam i miokraditis, virusni, kao i jednom posle toga, perikarditis. Ali sam celo detinjstvo proveo na penicilinu, zbog grla. Kao i kasnije, pa i sad. Inače, kad nemam gušobolju, potpruno sam zdrav, ne pijem, ne pušim, upražnjavm, od lagane do jake fizičke aktivnosti. Dakle, da li bih ja imao koristi, sad od operacije, tj pluseve ili minuseve!?
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      iz vašeg opisa je više nego jasno da ćete posle operacije krajnika imati neuporedivo viši kvalitet života. Definitivna indikacija za operaciju se postavlja po obavljenom kliničkom pregledu. U orl klinici kbc zvezdara operacija krajnika se obavlja u totalnoj anesteziji što je najvažnije za pacijenta. Tonzilektomija se obavlja klasičnom hladnom hiruškom disekcijom. Postoje i nove još uvek nedovoljno proverene metode tzv. vruće metode /elektrokauter, koblacija, ultrazvučni nož. . . Koje koriste toplotu u rasponu od 50 do 400 stepeni c/. Prednost hladne tehnike je manji postoperativni bol i izuzetno retka pojava krvarenja kao postoperativne komplikacije što su za pacijenta i najvažniji detalji.