Poštovani,
    Moj sin ima 3,5 godine i tek od treće godine je počeo da priča. Mi živimo u Njemačkoj i kada je krenuo u vrtić slabije napreduje u učenju jezika u odnosu na drugu djecu. Kući uglavnom pričamo srpski, ali mu objasnim neke reči i na njemačkom. Ne izgovara sve reči pravilno, a pojedina slova uopšte ne zna da izgovori. Radili smo eeg i sve je bilo u redu. Ustanovljeno je da ima polipe u uvetu i predlozili su nam operaciju. Nikada nisam stekla utisak da ne čuje dobro. Da li je to možda razlog što slabije priča i šta vi mislite o toj operaciji?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nepravilno izgovaranje glasova je problem koji se rešava kod logopeda vežbanjem. Sporije napredovanje u učenju nemačkog možete da rešite tako da stalno govorite nemački u kući. A problem polipa u ušima koje pominjete, nije jasno o čemu se radi. Ako postoji sekret u ušima, on može da smanji sluh kod deteta. U svakom slučaju vaše dete ima 3 problema koji mogu da budu u vezi.