Poštovani,
    Imam 29 god. imam alergijsku kijavicu. Da li mogu da izlečim, ili idem polako u astmu bronhiale? Čuo sam da beconaze spr. nije dobar. Moje pitanje je, koji je preparat najbezazleniji, i Vaš predlog za th i koliko dugo smem da pijem claritin?
    Saša

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali na šta je utvrđena alegija '1 ili više alergena'. Najsavremeniji kortikosteroidni sprejevi su flixonase i nasonex sprej za nos. Oba se stavljaju u nos 1 dnevno po 2 pufa u svaku nozdrvu. Oni su savremeni lekovi i minimalna količina ide u cirkulaciju tako da praktično nemaju neželjene efekte i mogu dugo da se koriste. Ali oni predstavljaju samo efikasnu simptomatsku alergiju dok je jedina prava terapija hiposenzibilizacija koja se danas radi sa slitom ali ako je utvrđena alergija samo na 1 ili 2 alergena. Alergijski rinitis se najčešće sa godinama ublažava i naročito kada se leči ne mora da znači da će tu biti astma.