Draga poštovana doktorice!
    Imam na levoj strani lymph node dimenzija 1,7x0, 7x1,2 cm. To su dimenzije od 17. marta, a prije dve nedelje dimenzija je 1, 8cm. Ne boli me ako ne pritisnem ali mi stvara neugodna osećaj ispod brade. Na moj zahtev poslana sam kod orl specijaliste koji je prije dva dana čim je napipao uzeo uzorak- biopsiju. Krvna slika mi je dobra i zaista ne znam odakle mi je l imfna žlezda uvećana? Nisam bolesna.Trebam čekati za nalaze do 28-og. Moje pitanje za vas je ako je nešto gadno da li bi krvna slika pokazala ili kao što ovde kažu može da bude u redu? Pošto nisam bolesna šta bi to moglo da bude? Nalazi se u submandibular regionu. Može li biti od umnjaka?
    Veliki pozdrav i sa nestrpljenjem čekam vaš odgovor.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      uvećane žlezde na vratu su najčešće posledica nekih zapaljenskih promena u grlu i ustima /upala krajnika, pokvareni zubi. . . / ali može da bude i lateralna cista vrata /benigni problem koji se operiše/. U jako malom broju slučajeva to može da bude i nešto drugo ali samo na osnovu dimenzija žlezde teško je reći nešto preciznije. Kada vam stignu rezultati, znaće se više.