Poštovana doktorka,
    U junu mesecu imam zakazanu operaciju devijacije nosa u novosadskom kliničkom centru. Zanima me da li je tačno da je težak postoperativni tok, odnosno da li je baš "užasno" bolno vađenje tampona - konaca ili čega već posle nedelju dana? Čula sam svakojake priče od ljudi koji su to prošli i svi su saglasni u jednom: da jako boli, pa se jedino toga bojim jer ne znam šta me čeka i kako će izgledati dani posle operacije (podlivi oko očiju, otečenost, glavobolja) i koja je verovatnoća da ću posle moći normalno da dišem, bez korišćenja olynth (operil) kapi za nos na koje sam "navučena" već dugi niz godina?
    Najlepše Vam se zahvaljujem ako bi ste mi malo detaljnije opisali šta me čeka.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #28521

    • Imala sam operaciju ciste na sinusu.Mnogo brine vadjenje strajfne, (jer je duboko), kratice se iz tri puta, i mnogi su mi rekli da je to jako bolno. Da li je zaista tako veliki bol, kako cu izdrzati, i koliko traje vremenski?