Poštovani,
    Moj sin ima 4 god. i jedno 4 puta je imao upalu uha. Boljela su ga a na kraju mu iscuri sekret. Dobijao je samo da pije antibiotike. Išli smo i kod specijaliste, on nam je dao kapi za nos i rekao da mu nos održavamo čistim što smo i cinili. Prije par dana smo išli kod drugog, dosta dobrog specijaliste. On je pogledao uši i rekao da ima dosta sekreta koji ako se ne izbaci može da padne na bubnu opnu i ošteti je, da ništa nije zabrinjavajuće i dao mu neodeksacin kapi u oba uha i kapi za nos kombinacija neodaksicina i ephedrin kapi. Takodje je rekao da mu to stavljamo mjesec dana i onda da dođemo na kontrolu. 4 dana vec stavljamo kapi, sekret pomalo izlazi ali primjećujem da moje djete kad ga nešto pitam malo nižim tonom ne čuje ili me ne razumije sta kažem. Interesuje me da li je moguće da se taj sekret pokrenuo i od kapi nabrekao pa je malo začepio te kanale kao i da vas pitam smijem li mu toliko dugo stavljati kapi u nos jer se plašim da mu ne ostetim sluzokožu nosa.
    Hvala!

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Kapi u nos se stavljaju najduže 5 dana. Pošto je kod Vašeg deteta u pitanju sekretorni Otitis i treći krajnik ne treba predugo odlagati operaciju. U svakom slučaju neodeksacin nisu kapi za nos već za oko i uvo. Uradite ponovo timpanometriju i otoskopski pregled kod otorinolaringologa radi procene stanja i da li je potrebno još čekati ili odmah operisati dete.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #28102

    • Imam poblem, počelo me ljevo uho bolit i ko zvonce u mi u ušima i sad šta da radim? Hvala puno.