Poštovani doktore,
    U poslednjih 3 od 4 godine imam problema sa kašljanjem (kašljucanjem) i nemogućnosti disanja istovremeno na obe nozdrve (bar je jedna uvek zapušena). Moj doktor je posumnjao na alergiju i poslao me na alergo test gde su svi rezultati bili negativni, ali i pored toga mi je govorio da je to alergija i prepisao mi je da koristim lek presing. Kada sam uočio da nema poboljšanja ponovo sam otišao do doktora koji me šalje kod specijaliste orl gde i on sumnja na alergiju i koji me ponovo šalje na alergo test gde su rezultati ponovo svi negativni, i on mi prepisuje umesto presinga da pijem aerius tablete i da koristim nasonex sprej za nos. I ta terapija nije dala rezultate. Kasnijom kontrolom kod specijaliste orl prepisuje mi da dobijem inekciju u nos lemod-depo. I to nije dalo nikakvih rezultata, odlazim ponovo na kontrolu kod spec. Orl i on mi ponovo prepisuje lemod-depo ali sada da dobijem 3 inekcije sa razmakom od šest nedelja između inekcija. Molim vas da ni date vaše mišljenje i savet šta da radim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Alergo test je 2 puta bio negativan što znači da se Vaš problem zove Vazomotorni Rinitis i njegovo lečenje je malo teže. Pošto nemate alergiju antihistaminici Vvam ne mogu pomoći. Davanje injekcija u nos je odavno napušteno. Nasonex sprej treba da koristite 3 meseca svakodnevno pa onda da se proceni efekat. U svakom slučaju napišite mi kakve su vaše tegebe, zapušen nos, curenje nosa ili kijanje ili slivanje sekreta u grlo, postoji li glavobolje ili osećaj pritiska izmešu očiju, koji posao radite itd...
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #28082

    • Moj problem je salivacija u grlo, pritisak se javlja na desnoj strani na obrvi izmedju oka i nosa, svrab u usima do grla, sekret je belicast i le pljiv. U ovom sekretu pre 3 godine bla je kandida albitas izlecena je zadnji rezultati pokazuju da kandide vise nema. Svese ovo javlja samo u desnoj strani. Lekari sumi prepisivali kapi olit, bekonase, razne morske rastvore nijedan nepomaze. Molim vas doktorka zapomoc. Unpred zahfalan