Poštovani,
    Šta mogu da znače uvećane limfne žlezde na vratu? Posle penicilina (7 dana) su se smanjile, ali još uvek su ostali: osećaj malaksalosti, kao kod gripa, slabi bol u mišićima, osećaj nagorelog grla, izgrebanog, oštećenog, tako nekako, ponekad zapušeno levo uho, peckanje u očima. Šta je ono što treba prvo isključiti, po Vašem mišljenju?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.

Komentari na pitanje: #27643

    • Postovani, imam 14. 5 godina i imam uvecane limfne zlijezde na vratu (na obe strane) koje su oko 2, 5 cm duzine. Pojavile su se kada sam imala oko 10 ili 11 godina. Otisla sam kod porodicnog ljekara u dom zdravlja odakle sam hitno prevezena u kc. U i. Sarajevu gdje sam uradila nekoliko nalaza i nakon toga su me poslali u kc u banjaluci gdje sam takodje radila mnogo nalaza koi nisu govorili bas mnogo toga. Svi su nalazi bili u redu osim jetre koja je bilo malo natecena zbog sjekiracije. Zlijezde su me bolile i nekada nisam mogla jesti zbog bolova u grlu (jer je grlo nateceno) , jedno vrijeme su mi oci suzile (samo predvece) i cesto mi se ''zapaljivalo'' lijevo uho ili obraz. Nakon 2. 5 mjeseca bol je prestao i doktori su me poslali kuci bez ikakvog konkretnog odgovora. Rekli su mi samo da to moze biti zbog toga sto sam u pubertetskom dobu. Natekline na vratu i u grlu imam i dan danas kao i (ponekad) bolove. Mnogo sam zabrinuta i molim vas da mi pomognete! Unaprijed zahvaljujem!