Poštovani doktore,
    Pre tri nedelje doktor je konstatovao upalu levog uva, upalu grla, upalu nosa i upalu sinusa (s uspektno diskretno rubno zadebljanje sluznice l. Max. Sinusa). Doktor traži da me pregleda neurolog zbog bolova u frontalnom delu glave koji traju nedelju dana i pojavljuju se ujutru i predveče. Recite mi da li ima razloga za brigu?
    Unapred zahvalna, Ana Grozdanić

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Poštovana, razloga za brigu nema ni u kom slučaju kod Vas. Frontalna glavobolja više ukazuje na upalu sinusa a kako ste već dobili dozu zračenja od RTG snimka sinusa, vrlo je smislena da neurolog isključi neke druge uzroke za glavobolju. Posle toga treba uraditi skener sinusa jer RTG snimak koji ste uradili daje veoma malo informacija koje su najčešće lažno pozitivne ili lažno negativne. Znači RTG sinusa ne daje dovoljno dobre informacije /susp. zadebljanje sluznice..../. Javite se sa više informacija. Pozdrav