Moja supruga 47-godišnja žena ne osjeća nikakve mirise i ne diše na nos...koliko je to i da li je opasno.. je li se može nekako to izliječiti i kako??? Hvala

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Poštovani,
      gubitak osećaja mirisa može da bude konduktivne prirode odnosno nešto što je moguće rešiti (npr. polipi ili neke druge fizičke smetnje) ili je u pitanju problem sa mirisnim živcem, a to je teži problem. U svakom slučaju potreban je pregled otorinolaringologa i kompletna dijagnostika (rinoskopija, endoskopija, ct sinusa, itd.) za otkrivanje razloga koji su doveli do gubitka mirisa i do ne mogućnosti disanja na nos.
      Pozdrav, Prim. Dr Dušanka N. Milošević