Poštovanje. Koliki je maksimalan vremeski period upotrebe Plavix-a nakon ugradnje stenta, uz istovremenu upotrebu Aspirin 100 Protect?

    Odgovoreno: 23. 06. 2024.
    • Dobro vece,

      dualna terapija( DAPT-u vasem slucaju Ass+ plavix) se preporucuje najmanje 6 meseci ukoliko je stent ugradjen elektivno. Ukoliko je pak stent ugradjen u akutnom koronarnom sindromu ili infarktu , onda 12 meseci. Postoje klinicke smernice koje podrazumevaju izuzetke( krvarenje, itd...)

      pozdrav