Postovani,pisem vam u vezi mog sina koji ima 18god.Bili smo u Institutu za majku i dete u  hitnoj zbog jake gorusice I tamo mu krvna slika bila ok,sve komplet,da bi za nekih 12 dana posle bili u Tirsevoj kod  gastrienterologa zbog kontrole I tamo uradili krvnu sliku I eozinofili su bili 6%.Dr je samo pitala da li imamo kucnog ljubimca,ja kazem imamo,redovno vakcinisan,cipovan,redovno ciscen od parazita.Ona je onda rekla da ima parazite i da pije soltrik sirup.Skroz sam zbunjena,da li je moguce tolika razlika u vrednostima za 12 dana I da li je bilo potrebna jos neka ispitivanja da bi se ustvari potvrdilo ili iskljucilo postojanje parazita? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 30. 08. 2024.
    • Da bi se potvrdila dijagnoza parazita potrebno je da se uradi pregled stolice na parazite, jer eozinofili mogu da budu povećani u većem broju bolesti. Ukoliko želite, a pošto je Vaš sin odrastao,, mogu da pregledam Vašeg sina u poliklinici Milenium u Beograd gde radim. Srdacan pozdrav, dr Kažić.