Doktore, 2015. godine mi je data dijagnoza IBS posle urađene kolonoskopije i krvnih analiza. Pre 6 meseci sam se porodila i od pre mesec dana kreću pojačani simptomi, proliv i više stolica dnevno. Svaki dan osećam neki strah da nije nešto ozbiljno. Takođe, u zadnjih mesec dana imam tamno zelenu stolicu koja traje 2-3 dana i to se par puta ponavljalo. Nemam noćne tegobe, imam gasove i tinjajući bol sa leve strane abdomena, ispod rebara i u donjem stomaku. Imam 32 godine. Šta mi savetujete da uradim od pretraga? Li i mi se da doktori kod kojih sam ja išla ne shvataju ovo oboljenje za ozbiljno. Pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 07. 2024.
    • Poštovana gospođo, možete zakazati moj pregled u nekoj od poliklinika u kojima radim u Beogradu ( Rončević ili Milenium) pa ću preduzeti detaljna ispitivanja da utvrdim o čemu se radi. U svakom slučaju, pošto je od prethodne kolonoskopije prošlo više godina, moguće je da se do sada javilo neko novo oboljenje creva koje treba dijagnostikovati. Pozdrav, dr Kažić.