Doktore recite mi postoji li mogucnost da imam hepatitis B ako sam vakcinisan zadnji put sa 14 godina a sada imam 24. Imao sam u martu na nalazima povecane enzime jetre ALT i AST, povecanu GAMU, Bilirubin i visok holesterol, isto tako su mi neurociti i eritrociti bili poviseni i smanjeni sto ukazuje na virusnu infekciju kako sam procitao. Doktor mi je rekao da imam samo visok holesterol i da pripazim na ishranu i ostalo, bio sam danas kod doktora na ultrazvuku koji je video da je jetra masna i da je zuc izduzen ili savijen( ne secam se tacno) verovatno od nervoze, postoji li mogucnost da je u pitanju hepatitis ili ipak samo problem u nacinu zivota i ishrani. Imam li ja sansu za dobijanje hronicnog hepatitisa ako sam vakcinisan?

    Odgovoreno: 25. 08. 2024.
    • Vi možete u Vašoj životnoj dobi imati razne vrste hepatitisa, poput autoimunog hepatitisa ili hepatitisa zbog Wilsonove bolesti, a ne samo hepatitis B. Dođite kod mene u polikliniku Rončević u Beogradu na pregled i ispitivanje da utvrdimo o čemu se radi. Pozdrav, dr Kažić.