POSTAVITE PITANJE LEKARIMA

Moje ime je (opciono):
Moj email je*:
Moj pol je*(označite polje):
Godina mog rođenja je*:
Zemlja*:
Poštanski broj i mesto*:
Izaberite oblast*:

Ukoliko postoji potreba dodajte sliku uz vaše pitanje:

Odaberite datoteku
Ne želim da moji podaci budu vidljivi na sajtu stetoskop.info

Opšta medicina  (1552)

Lekari saradnici

    dr Aleksandar Milićević
    dr Biserka Rakić
    dr Bogdan Pinterović
    dr Bratislava Šarac
    dr Danka Živanović
    dr Dragana Stamenkovic
    dr Jelena Divčić
    dr Jelena Soldatović
    dr Miloš Milinković
    dr Nemanja Stepanović
    dr Nenad  Ćupina
    dr Silvia Jovanović
    dr Tijana Milenković
    dr Verica Milojkovic
Pitanje iz oblasti Opšta medicina | Odgovoreno: 02.08.2017
Odgovorio: Prim. Dr Dušanka Milošević

Pitanje broj #153078

Uvaženi doktore, 

Imam pitanje u vezi kandidijaze. Usled dugotrajne terapije antibioticima, dobila sam kandidu na jeziku, vaginalnom delu i noktima stopala. Terapija za lečenje jezika koju sam dobila je 20 dana 3-4 puta Daktanol gel i Nistatin dražeje da topim u ustima. Diflukan 6x1 na svaki 5 dan od 150mg. Pridržavam se dijete, izbacila sam sve živo, ne pušim već 12 dana ali i dalje imam lezije na jeziku. Da li je potrebno da produžim lečenje i da li to znači da je imam i u crevima? Nemam simptome crevne kandidijaze. Ukratko, šta da radim? Unapred zahvalna.

Poštovana,

Ponovite bris jezika.
Pozdrav

Postavite komentar Pogledajte postojeće komentare (0)
Pitanje iz oblasti Opšta medicina | Odgovoreno: 22.07.2017
Odgovorio: dr Aleksandar Milićević

Pitanje broj #152950

Postovani, 

Molim Vas za savet. Moja baka (88) je imala bol u levom kuku od pre dva dana. Danas joj se taj bol smirio, međutim, počela je od juče da oseća da joj je od butine, a posebno od kolena do tabana hladna leva noga i da ne može da se osloni na nju. Molim Vas da me posavetujete kom lekaru specijalisti da se obrati. 

Unapred zahvalna

Poštovana,

Na žalost bez pregleda i anamneze ne može se doneti zaključak o prirodi problema. Tegobe mogu biti vaskularnog, neurološkog porekla, bol u kuku takođe može biti vezan za problem sa zglobom. Predložio bih da se za početak javite vaskularnom hirurgu i neurologu.

Pozdrav

Postavite komentar Pogledajte postojeće komentare (0)
Pitanje iz oblasti Opšta medicina | Odgovoreno: 21.07.2017
Odgovorio: dr Aleksandar Milićević

Pitanje broj #152945

Pozdrav, 

Dobio sam Orvagil 400 tablete, 6 dana 3 puta dnevno, imam osećaj kao da mi drhte ruke i noge, a imam i vrtoglavicu tj. kao da sam popio Bensedin, tako se osećam. Da li je moguće da je to od tog leka i da li bi trebalo da prekinem terapiju? Inače, 4. dan pijem.

Poštovani,

Predlažem da se javite lekaru koji je prepisao terapiju i da sa njim dogovorite dalje korake. Takođe se možete javiti neurologu zbog smetnji koje osećate.

Pozdrav

Postavite komentar Pogledajte postojeće komentare (0)
Pitanje iz oblasti Opšta medicina | Odgovoreno: 19.07.2017
Odgovorio: dr Aleksandar Milićević

Pitanje broj #152818

Poštovani, 

Javlja mi se bol u ljevoj dojci i ispod pazuha, te se širi prema ruci. Bolovi traju po nekoliko dana i nisu povezani sa menstrualnim ciklusom, te bol sama od sebe prolazi, te se javlja opet sa istim simptomima. Također, dojka mi je osjetljiva na dodir, a prilikom dodira u jednom djelu osjećam nešto kao strano tjelo, ali nije u obliku kvrzice. 

Lijep pozdrav

Poštovana,

Predložio bih pregled ginekologa i ultrazvuk dojki. Sa preporučenim specijalistom ćete videti da li su neophodne dodatne analize.

Pozdrav

Postavite komentar Pogledajte postojeće komentare (0)
Pitanje iz oblasti Opšta medicina | Odgovoreno: 07.07.2017
Odgovorio: dr Aleksandar Milićević

Pitanje broj #152583

Poštovani,

Moje je pitanje, barem ja mislim iz oblasti interne medicine. Jutarnji sećer mi je od 6, 2 do 6, 5, lekar opšte prakse me je poslao na test opterećenja glikozom. Nakon testa mi je sećer pao na 4, 8 i tako sam ostao bez odgovora lekara tj. rečeno mi je da je to zbog gojaznosti i da je sve u redu. Preporučena mi je dijeta i šetnja. Imam glukomer, merim sam sećer i već 3 meseca su iste vrednosti, pa me interesuje sta dalje da radim?

Pozdrav,

Poštovani,

Preporučio bih konsultaciju endokrinologa i nutricioniste. Promena navika u ishrani kao i fizička aktivnost Vam mogu pomoći oko gubitka kilograma i poboljšanja vrednosti šećera, što ćete usaglasiti uz nadzor navedenih specijalista.

Pozdrav

Postavite komentar Pogledajte postojeće komentare (0)
Prikaži:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 311 |  Sledeća»
i ovaj koji stoji odmah posle otvaranja body tag-a